Водіння автомобіля в Україні вимагає наявності відповідних документів, які дають право особі керувати транспортним засобом. Громадянам інших країн дозволяється керувати автомобілем в Україні за умови наявності міжнародного посвідчення водія або визнаного державою, що відповідає Міжнародній конвенції про дорожній рух (1968).

Можливо, потрібно мати українське водійське посвідчення, якщо особа має намір отримати посвідку на проживання. Після отримання посвідки на проживання в Україні, посвідчення водія особи обмінюються на українську. Обмін триває близько 60 днів.

Процедура отримання водійського посвідчення вимагає складання медичного іспиту та теоретичних випробувань, а також практичного. Для тих, хто має посвідчення на тимчасове проживання, отримання українських водійських прав не є обов’язковим, хоча це можливо.

Якщо громадянин іноземної країни, який легально перебуває в Україні, не має водійського посвідчення, він може претендувати на це.

Порядок надання водійських прав є рівним як для громадян України, так і для іноземців. Основним необхідним документом є ідентифікатор іноземця, який слід перекласти українською мовою та потім посвідчити нотаріально. Договір між двома сторонами підписується на основі перекладу цього документа. Теоретичний та практичний курс займає 2 місяці. Після закінчення курсу студент отримує сертифікат.

Що потрібно для отримання водійських прав:

- перевірити закінчення теоретичних та практичних курсів у автошколі;

- чек проходження медичного обстеження та отримання медичної довідки форми 083-О;

- перевірка складання іспиту з зовнішнього водіння

Відповідно до постанови Міністерства, іспит на отримання водійського посвідчення здається в управлінні ДАІ незалежно від місця проживання або постійної адреси.

Яким має бути нерезидент, щоб отримати українське водійське посвідчення?

1. Для української ідентичності, перш за все, нерезидент повинен бути забезпечений центром населення в Україні (посвідка на проживання).

2. Пройдіть навчання в автошколі та отримайте документи про його закінчення.

3. Після отримання: місця проживання, документи з автошколами (карта іспиту, фото 3,5 х 4 - 2 шт., Медичне посвідчення), паспорт та TIN.

Ви можете легко зайти до Сервісного центру МВС, щоб скласти іспити та отримати посвідчення водія.